Soľná jaskyňa
Zdravá výživa
Soľná jaskyňa

Soľná jaskyňa je postavená z prírodných hrúd morskej soli, ktoré pochádzajú z Mŕtveho, Baltského a Červeného mora. Obsahujú mikroelementy, ako jód, vápnik, magnézium, draslík, železo, meď či selén, ktoré napomáhajú pri liečení mnohých chorôb. Mikroklíma v jaskyni sa dá prirovnať k podnebiu, ktoré sa šíri nad morom počas silnej búrky a po nej. A tak môžete pocítiť čerstvý závan morského vánku i ďaleko od morského pobrežia. Postačí len 45 minút, aby sa človek dostal do relatívneho kľudu a pokoja, oddýchol si a zregeneroval svoje telo i dušu.
 I pre malé deti, ktoré sa môžu hrať ako na skutočnej pláži, môže byť návšteva u nás skutočným zážitkom. Naše ratolesti si ešte len budujú imunitný systém a tak takéto ovzdušie presýtene účinnými látkami im určite iba pomôže v ich raste a rozvoji.

Haloterapia je proces, pri ktorom dochádza k vdychovaniu mikročastíc soli a jej prenikaniu do rôznych častí dýchacieho traktu. Vdychovaný aerosol soli následne ničí mikróby tým, že vysušuje mikrobiálne bunky patogénnych mikroorganizmov a telo sa ich potom zbavuje formou uvoľňovaných hlienov.
Tento jav hodnotia odborníci ako účinný samočistiaci proces organizmu. Soľ súčasne znižuje hustotu hlienov, má zvlhčovacie vlastnosti, na základe čoho návštevníci udávajú aj subjektívne zlepšenie stavu. Priamym dôsledkom tohto čistiaceho procesu organizmu je ústup zápalov v dýchacom trakte ako aj v celom organizme a výrazná podpora imunitného systému.

Ste vždy vítaní, neváhajte a príďte nás navštíviť.